Sinplify gaat verder dan de klassieke GRC-tools en vereenvoudigt compliance
Sinplify, een oplossing van ALV Networks, een kmo uit de regio Luik, helpt bedrijven bij het naleven van cyberbeveiligingseisen, met name voor NIS2.
“We maken van compliance een strategisch instrument door eenvoudige oplossingen aan te bieden die zowel voor technische teams als voor het management toegankelijk zijn”, aldus Valentino Anzalone en Anthony Leonardo, medeoprichters van ALV Networks.
Het idee? Zich onderscheiden van traditionele GRC-oplossingen, die vaak omslachtig zijn en te veel gericht zijn op het juridische aspect. “Naleving van de NIS2-richtlijn is een centrale uitdaging geworden voor bedrijven; het mag geen bron van complexiteit zijn”, meent Valentino Anzalone.
Concreet maakt Sinplify het mogelijk om gemakkelijk te navigeren tussen de vereisten van de drie niveaus die zijn gedefinieerd in het CyFun-referentiekader (CyberFundamentals), namelijk Basic, Important en Essential… ongeacht de mate van volwassenheid van de klant of zijn sector.
In die zin is Sinplify een webplatform dat is ontworpen om compliance duidelijk, pragmatisch, collaboratief en efficiënt te maken. Zoals Peter Braem, CEO van Cyber Security Management, een van de partners van ALV Networks, opmerkt: “Sinplify heeft het vermogen om een verplichting om te zetten in een echt strategisch voordeel!”
Duidelijk en veilig vooruitgaan
De aanpak is innovatief en gaat verder dan de klassieke tools op de markt. Sinplify biedt met name een intelligente zelfevaluatie door eenvoudig de verschillen tussen de huidige praktijken en de NIS2-vereisten te identificeren. De tool geeft duidelijke aanbevelingen om deze verschillen weg te werken en de nodige acties te plannen. Alles gebeurt op een eenvoudige manier. De taken worden gecoördineerd tussen de interne teams en de externe partners, terwijl er een overzicht blijft van de voortgang van het totale project.
Bovendien garandeert Sinplify een centralisatie van essentiële documenten: alle bestanden met betrekking tot cyberbeveiliging en compliance (beleid, audits, bewijsmateriaal) worden op één veilige plaats bewaard, voor meer duidelijkheid en efficiëntie. Ten slotte maakt een interactief dashboard het mogelijk om de voortgang in realtime te bekijken, prioriteiten te identificeren en rapporten op verzoek te genereren.
Centralisatie
ALV Networks richt zich zowel op bedrijven als op consultants en auditors. De centralisatie van het informatiebeveiligingsbeheer en de opvolging van complianceprojecten motiveert bedrijven “Sinplify zorgt voor een duidelijk en proactief compliancebeheer en garandeert tegelijkertijd de veiligheid van strategische informatie”, benadrukt Valentino Anzalone.
Voor consultants op het gebied van cyberbeveiliging maakt Sinplify het mogelijk om implementatieprojecten efficiënt te sturen en als contactpunt voor tegenmaatregelen te fungeren. Ten slotte vergemakkelijkt Sinplify voor auditors de beoordeling van de naleving van CyFun-vereisten door bedrijven, met een gecentraliseerde opvolging en gedocumenteerd bewijsmateriaal.
Van naleving tot controle
Sinplify wordt aangeboden in de vorm van een abonnement in SaaS-modus.
De oplossing kan worden uitgebreid met een realtime bewakingssysteem voor de infrastructuur (alle fysieke of virtuele knooppunten van het netwerk), waardoor cruciale informatie automatisch kan worden doorgegeven en de zelfevaluatie steeds meer geautomatiseerd verloopt. Zo wordt tegemoetgekomen aan de noodzaak van assetbeheer – dat moeilijk te implementeren is – zoals vereist door CyFun.
“Voldoen aan de regels is één ding, anticiperen, automatiseren en betrouwbare rapporten genereren is iets heel anders”, voegt Anthony Leonardo toe. Sinplify integreert alle belangrijke aspecten van NIS2 – van de identificatie van kritieke activa tot de voorbereiding op incidenten en de traceerbaarheid van corrigerende maatregelen – in één enkel platform. Onze klanten, zowel kmo’s als grote ondernemingen, hebben dat goed begrepen. Het gaat niet langer alleen om naleving: het gaat om echte controle over het niveau van paraatheid, maar ook om monitoring van de organisatie op het gebied van cyberbeveiliging.”


