WESTPOLE stimuleert de ambities van Belgische bedrijven door de internationale wedstrijd The Pitch te ondersteunen

Moederbedrijf Prodware organiseert samen met Deel en J.P. Morgan een wedstrijd met een prijzenpot van 15 miljoen dollar. Als Belgische entiteit binnen de Prodware-groep zal WESTPOLE een actieve rol spelen in het evenement dat op 20 april 2026 in Berlijn wordt georganiseerd.

Prodware, een toonaangevende Europese speler op het gebied van digitale transformatie, kondigt met trots aan dat het medeorganisator is van The Pitch, samen met Deel en J.P. Morgan. Deze internationale wedstrijd, die in verschillende steden over de hele wereld plaatsvindt en beschikt overeen fonds van 15 miljoen USD, heeft als doel ambitieuze ondernemers te ondersteunen en te financieren. Het gaat om ondernemers die innovatieve visies realiseren en tegelijkertijd hun onafhankelijkheid behouden.

Als Belgische entiteit binnen de Prodware-groep zal WESTPOLE een actieve rol spelen in het evenement dat op 20 april 2026 in Berlijn wordt georganiseerd. De steun aan The Pitch sluit perfect aan bij de ambitie van het bedrijf om het ondernemerschap te versterken en innovatieve bedrijven in de groeifase te begeleiden naar hun volgende ontwikkelingsfase.

In België onderhoudt WESTPOLE nauwe banden met lokale start-ups, gevestigde bedrijven en overheidsinstellingen. Dankzij zijn actieve betrokkenheid creëert het bedrijf een platform waar start-ups en spelers uit het Belux-ecosysteem elkaar kunnen ontmoeten. Het moedigt hen aan om hun ambities over de landsgrenzen heen te verwezenlijken.

Een uniek acceleratieplatform voor de talenten van morgen

The Pitch is ontworpen om start-ups, investeerders en strategische partners van over de hele wereld met elkaar in contact te brengen. De missie is duidelijk: de talenten in de schijnwerpers zetten die de economie van vandaag en morgen vormgeven.

Alain Conrard, voorzitter van de Prodware-groep, legt uit: “Al meer dan 30 jaar staan innovatie en durf centraal in het DNA van Prodware en de bedrijven van onze groep. Het ondersteunen van visionaire ondernemers over de hele wereld ligt in het verlengde van ons engagement. Met The Pitch willen we ambitieuze ideeën omzetten in reële impact en actief bijdragen aan de opbouw van de volgende generatie innovaties.”

België op het internationale toneel

In deze internationale dynamiek speelt België een steeds belangrijkere rol. Ondanks de algemene vertraging in Europa is de Belgische durfkapitaalactiviteit zeer veerkrachtig gebleven. Volgens een studie die in 2025 werd uitgevoerd door PwC Belgium en Private Capital Belgium, blijft de Belgische durfkapitaalmarkt groeien, met een stijgend totaal investeringsvolume ondanks een daling van het aantal transacties. Deze ontwikkeling getuigt van een ecosysteem dat zich richt op minder, maar grotere financieringsrondes en van een toegenomen maturiteit van de Belgische technologiesector.

Het Belgische innovatie-ecosysteem wordt ondersteund door sterke onderzoeksinstellingen en ondernemerschapsinitiatieven rond universiteiten zoals de KU Leuven, waar nieuwe deeptech-bedrijven ontstaan dankzij programma’s voor technologieoverdracht en spin-offs. Daarnaast spelen publieke investeringsinstrumenten een belangrijke rol. Zo investeren instellingen zoals de SFPI-FPIM en regionale fondsen zoals PMV actief in innovatiegerichte bedrijven. Het ecosysteem wordt verder versterkt door een gemeenschap van actieve investeerders, waaronder Sofina, Volta Ventures, Capricorn Partners en Syndicate One, dat in 2026 een nieuw fonds van 22 miljoen euro lanceerde om Belgische tech-start-ups te ondersteunen. Samen dragen deze spelers bij aan een ecosysteem dat steeds meer internationale aandacht en investeerders trekt.

WESTPOLE staat centraal in dit ecosysteem en helpt elke dag organisaties bij hun digitale versnelling, hun cloudtransformatie en hun AI-gebaseerde innovatie. Het bedrijf is dan ook bijzonder trots om dit evenement in Berlijn te ondersteunen.

Een internationale wedstrijd met grote impact

The Pitch onderscheidt zich door aantrekkelijke prijzen en wereldwijde zichtbaarheid. Zo worden tot tien wereldkampioenen beloond met een investering ter waarde van een miljoen dollar. Daarnaast ontvangen tot honderd regionale winnaars een investering van 50.000 USD.

De evenementen vinden plaats in verschillende steden over de hele wereld:

  • Tel Aviv – 23 maart 2026
  • Dubai – 6 april 2026
  • Parijs – 13 april 2026
  • Berlijn – 20 april 2026
  • Londen – 18 april 2026
  • Singapore – 6 mei 2026
  • New York – 13 mei 2026

Inschrijvingen zijn wereldwijd geopend. Alain Conrard voegt hieraan toe: Innovatie creëert alleen waarde als deze gepaard gaat met een solide implementatie en een op groei gerichte visie. The Pitch belichaamt deze filosofie perfect.”

Prodware: innovatie in het hart van zijn DNA

Al meer dan 30 jaar stelt Prodware innovatie en durf centraal in zijn identiteit. In een omgeving waar innovatie rechtstreeks bepalend is voor het concurrentievermogen en het creëren van waarde, is het geen optie meer, maar een strategische hefboom.

Als vertrouwde partner van Europese bedrijven begeleidt de groep haar klanten bij hun strategische beslissingen met concrete oplossingen gericht op meetbare resultaten en duurzame prestaties. Dankzij haar expertise op het gebied van digitale transformatie en kunstmatige intelligentie stelt Prodware haar klanten in staat om te innoveren, hun concurrentievermogen te versterken en duurzame groei te realiseren.

Door The Pitch te ondersteunen, bevestigt Prodware, in samenwerking met WESTPOLE, opnieuw haar engagement voor innovatie en ondernemerschap.